Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SC INFOMUNCA RECRUITMENR SRL recruteaza jonctor pentru o firma romaneasca de renume. - Site Survey pentru identificare solutii trasee FO noi; - Participarea la lucrari de instalare cabluri fibra optica aerian si subteran; - Interventii la reteaua de fibra optica existenta; - Jonctionare si masuratori cabluri FO in baza diagramelor de jonctionare ale retelei FO; - Instalare echipamente (MC, Switch) FO clienti, pregatire documente pentru accptanta lucrari. -candidatul trebuie sa fie dispus la deplasari -masina de servici -laptop + tableta -salariu atractiv + diurna !!!

Cerinte

-Experienta pe o pozitie similara; -Cunostiinte tehnice jonctionare fibre optice, realizare masuratori pe fibre optice cu reflectometru (OTDR), interpretare masuratori, interpretare diagrame de jonctionare fibre optice; -Cunostiinte de configurare a unui link optic end-to-end, analiza bugetului optic al unui link pe baza masuratorilor cu sursa laser si power meter; -Cunostiinte minimale in utilizarea computerului: e-mail, internet; -Capacitate de lucru in echipa si incadrare in termenele impuse; -Apt pentru lucrul la inaltime.

3 pozitii disponibile 18 persoane au aplicat deja