Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Munca Strainatate recruteaza Tehnician/Inginer Electrician si Tehnician/Inginer Mecanic interesati de un contract de munca pe o perioada indelungata care sa lucreze la o companie din Anglia.Varsta maxima a candidatilor intre 40-45 de ani. Locul de munca va fi disponibil incepand cu luna ianuarie. Responsabilitati: - Repararea turbinelor eoliene - Instalarea centralelor cogenerare atunci cand acestia nu sunt foarte ocupati cu reparea turbinelor. Salariu brut este intre 19.000 si 24.000 lire pe an in functie de experienta la o norma de lucru de 40 h/saptamana. Se pot face si ore suplimentare pana la 55-60 de ore pe saptamana, Se poate negocia cu angajatorul rata lunara de salarizare.

Cerinte

nginer/Tehnician electrician : - Experienta minima de 2-3 ani este obligatorie, calificarea ca si electrician este suficienta nu se cere diploma de inginer electrician obligatoriu. - Carnet de conducere- fara cazier sau antecedente - Cunostinte bune in folosirea unui PC: hardware, software - Cunostinte bune de limba engleza: scris, citit, vorbit, - Dispusi sa lucreze in aer liber, uneori in conditii de vant si ploaie - Dispusi sa lucreze in weekend atunci cand este nevoie, nu foarte des Inginer mecanic Aceleasi cerinte ca si in cazul inginerului electrician, cu mentiunea ca treuie sa detina calificare de tehnocian/inginer mecanic si experienta. In plus: - Cunoștințe pe partea de rulmenți și să fie capabil de a repara și înlocui rulmenții pe turbine - Un background de cunostinte pe partea de instalatii si tevarie ar fi necesare, dar nu esentiale - Diferite cunostinte pe partea de racire/refrigerare tancuri instalatii lapte ar fi ideale

4 pozitii disponibile 30 persoane au aplicat deja