Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam pentru o companie specializata in repararea de automobile dintr-un orasel de pe coasta de sud a Angliei Tehnicieni Dezasamblari Vehicule. Compania, infiintata in 1989 si specializata pe repararea masinilor implicate in accidente, are deschise 6 centre de interventie, toate in sudul Angliei, cu 230 de angajati si repara peste 15,000 de automobile anual. Interviurile se vor tine pe Skype direct cu angajatorul. Nu percepem nici un fel de comision. Se ofera: - contract pe 12 luni cu posibilitate de prelungire (primele 3 luni sunt considerate perioada de proba) - salariu brut 10 lire sterline pe ora (venit minim net de 1500 lire sterline pe luna, la 45 ore lucrate pe saptamana) - numarul de ore garantate / saptamana : 45 ore - programul de munca: 8:00am – 5:30 pm de luni pana vineri (uneori se lucreaza si sambata) - cazarea nu este asigurata de angajator, dar se ofera suport Experienta necesara: Experienta recenta de minim 4 ani pe o pozitie similara Responsabilitati: ▪ Eliminarea componentelor deteriorate in conformitate cu instructiunile de munca ▪ Observarea, recunoasterea si raportarea cu privire la starea vehiculului ▪ Interpretarea si punerea in aplicare a datelor tehnice de instruire ▪ Indepartarea si eliminarea în siguranța a componentelor vehiculelor ▪ Eliminarea si depozitarea în condiții de siguranța a componentelor de vehicule, lichide si gaze ▪ Re-asamblarea vehiculelor dupa reparație într-un mod sigur si competent acordand o atentie deosebita calitatii muncii ▪ Reconstruirea masinilor dupa reparatie ▪ Asigurarea ca vehiculele sunt conforme cu standardele de siguranta ▪ Raportarea greselilor si defectelor observate pe durata muncii ▪ Raportarea oricarui defect la managerul de linie ▪ Asigurarea ca metoda de lucru este in pachetul de reparatii oferit de service ▪ Mentinerea zonei de lucru curate si ordonate

Cerinte

· Studii tehnice de specialitate · Cunostinte de limba engleza la nivel conversational · Detinerea unui permis de conducere prezinta avantaj · Cunostinte primare pe partea de mecanica, pneumatica si electrica prezinta avantaj; · Detinerea de echipamente si unelte proprii

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

Limbi straine necesare Engleza

2 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja