Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Clientul nostru, un important furnizor de servicii de ingrijire la domiciliu din Marea Britanie al carui portofoliu include peste 8000 de beneficiari , este in cautare de persoane pentru ingrijire batrani (live-in) pentru a se alatura unei echipe de peste 3000 de ingrijitori dedicati si competenti. Responsibilitati: • Sa ajute beneficiarii serviciilor cu nevoile lor personale, cum ar fi igiena personală, spalat, schimbat haine etc. • Sa ajute beneficiarii cu probleme motorii si alte dizabilitati fizice, inclusiv incontinenta. Sa ofere ajutor in utilizarea echipamentelor personale si ajutatoare. • Sa ajute la planificarea meniului, pregatirea, gatirea si servirea alimentelor • Sa ajute la indatoririle casnica usoare, cum ar fi stergerea prafului, aspirarea, schimbarea lenjeriilor de pat, spalatul si calcatul hainelor. • Sa ofere sprijin moral beneficiarilor, sa ii insoteasca la plimbari, la programari medicale, sa sustina activitati recreationale. Oferta: • Contract full-time • Salariul: £450/saptamana+ £35 alocatie pentru hrana (in cazul in care nu este asigurata de beneficiar) • Cazare gratuita • Training platit • Transport gratuit catre domiciliile beneficiarilor/aeroport Pentru toate serviciile oferite de catre compania noastra, nu se percepe comision. Asteptam cu interes CV-urile dvs.

Cerinte

Conditii pentru a fi selectat: • Experienta anterioara relevanta • Cunoasterea limbii engleze (scris si vorbit) cel putin la nivel mediu (B2) • Excelente abilitati de comunicare • Abilitatea de a lucra in echipa, precum si capacitate de a avea initiativa • Abilitatea de a sta calm in situatii de presiune • Dorinta de a fi de ajutor

Restrictii

Limbi straine necesare Engleza

20 pozitii disponibile 8 persoane au aplicat deja