Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam Badanta pentru o batrana oarba in Cosoletto, Calabria. Castig brut de 700 Euro. Daca ai o atitudine pozitiva, intelegatoare, responsabila si ai dorinta de a ajuta si de a fi amabil cu cei in varsta, postul de Badanta este solutia potrivita pentru tine. Responsabilitati: Asistarea si ingrijirea persoanei batrane. Program de lucru: - 5-6 zile de lucru / saptamana - 1-2 zile libere / saptamana Se ofera: - cazare si masa - contract de prestari servicii pe o perioada de 12 luni, cu posibilitate de prelungire - castig de 700 Euro brut/luna - plecare urgenta - FARA comision de mediere!

Cerinte

Documente necesare pentru inscriere: - CV limba italiana + poza cu zambet - Formular specific pentru aplicarea pe pozitia de ingrijire batrani/badanta in Italia - 1 Fotografie tip pasaport - 1 Fotografie “Full Body”, marime 9/13, la tinuta office - Copie pasaport / Copie C.I - Certificatul de nastere in original, tradus si legalizat in italiana - Copie ultima diploma de studii - Certificatul de cazier judiciar “fara antecedente penale”. - Adeverinta medicala “clinic sanatos atat fizic cat si psihic” - Copie carnet de munca (daca a avut intocmit); - Copie acte de calificare (daca aveti); - Dovada eliberata de Ministerul de Interne din care sa rezulte ca nu aveti interdictia legala de a parasi localitatea ori alte limitari ale exercitarii dreptului la libera circulatie in afara granitelor tarii; - 2 recomandari in original, in limba italiana, de la angajatori anteriori. Alte cerinte: - Experienta in domeniu constituie avantaj la selectie - Persoana muncitoare, serioasa, politicoasa - Cunoasterea limbii italiene la nivel Incepator Costurile suportate de candidat: Tariful de evaluare si procesare dosar inscriere este de 360 lei (TVA inclus) si se achita la momentul inscrierii / semnarii contractului de mediere. NU SE PERCEPE COMISION DE MEDIERE !!! Candidatul va achita un tarif in cuantum de 500 EURO, la sosirea in Italia, unei societati partenere a agentiei noastre pentru asistenta continua pe perioada derularii contractului cu familia-gazda.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

Nivel minim de experienta necesara Fara experienta

Limbi straine necesare Italiana

1 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja