Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Firma Medipe Sp. z o.o. specializată în angajarea de personal medical și de îngrijire pentru muncă în Germania angajează: Îngrijitoare vârstnică, Kelberg , urgent pentru 12.07.2014 Beneficii: 1. Contract legal de muncă 2. Salariu atractiv 3. Asigurare socială şi medicală 4. Cazare şi masă asigurată la domiciliul pacientului. 5. Decontarea cheltuielilor cu deplasarea 6. NU PERCEPEM COMISIOANE!!! Căutăm îngrijitoare pentru o domană de 79 de ani care are în jur de 90 kg . Pacienta are grad de boală 2 , este paralizată pe partea dreaptă în urma unui accident vasular cerebral , de asemenea suferă de diabet și are probleme cu circulația sângelui. Se deplasează pe scaun cu rotile si are nevoie de transfer din pat în scaun și invers. De 3 ori pe zi vine la pacientă serviciul social care adminstrează insulina , o spală și ajută la igiena corporală. Curățenia și cumpărăturile sunt făcute de o altă persoană. Are probleme câteodată cu orientarea în timp și spațiu și de asemenea cu comunicarea. În sarcinile îngrijitoarei în afară de îngrijirea cu toată inima a pacientei intră: ajutorul pacientei în timpul spălatului și igienei corporale .Pregătirea meselor, spălatul hainelor , călcatul hainelor. Ajutorul pacientei la îmbrăcat , dezbrăcat , acompaniamentul la medic , plimbări , organizarea timpului liber pentru pacientă. Pentru îngrijitoare este disponibilă o cameră complet echipată. Salariu 1200€ Persoanele interesate sunt rugate să se contacteze prin e-mail pe numărul de telefon, sau prin formularul de sit-ul nostru. Va rugăm în cv să treceți clauzula de mai jos Prin prezenta declar că sunt de acord cu prelucrarea datelor mele personale în scopul găsirii unui loc de muncă prin firma Medipe. Conform cerintelor Legii nr. 677/2001 pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date, modificata si completata de Legea nr. 506/2004 privind prelucrarea datelor cu caracter personal si protectia vietii private in sectorul comunicatiilor electronice

Cerinte

Cerinţe: 1. Limba germană la nivel avansat (Obligatoriu) 2. Experienţă îngrijire persoane vârstnice 3. Persoană înţelegătoare, răbdătoare şi prietenoasă 4. Apt de muncă

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja