Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Selectam ingrijitoare pentru batran la domiciliu, data incepere contract 31 aug.. Batranul locuieste singur la casa in oras Batranul este mobil. Nu este incontinent si nu sufera de boli psihice. Trebuie facute treburile casnice si ajutat la ingrijirea corporala. - Contractul de munca CA INGRIJITOR LA DOMICILIU este pe termen nelimitat cu familia (schimb la doua luni). - plata este 40 euro/zi, minus asigurari (157 euro/luna), cazare si masa gratuite, schimb la 2 luni. - comision, poate fi platit in doua modalitati: a) 300euro/an se platesc din primul salariu (garantam minim 6 luni activitate pe an) b) 100euro din primul salariu + 50 euro/luna lucrata pe termen nelimitat. Comisionul include traduceri, inregistrare sau transfer Gewerbe, inregistrare domiciliu secundar la familie, contract de munca. - drumul nu se deconteaza.

Cerinte

- limba germana conversational. - experienta in ingrijire persoane (poate fi si in familie) sau studii in domeniul ingrijire. - rabdare si umanitate. - pricepere in treburi casnice.

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja