Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Personenbetreuung Groeschke selecteaza ingrijitoare batrana. Batrana 65 kg este mobila in scaun cu rotile (isi preia greutatea la transfer merge cativa pasi), are cateter (daca nu stiti sa ingrijiti cateter vi se arata), noapte scutec, nu are probleme de comunicare (psihice). Locuieste singurala casa, nu are animale. Data incepere contract 19 sept.2014, primul schimb la cererea primului ingrijitor dupa care recomandam 2 luni cu 2 luni. Plata 45 euro/zi minus asigurari, cazare si masa gratuita. Plata salariului se face la sfarsitul fiecarei luni pentru zilele lucrate de atre familie in numerar. Comision 300 euro/an, garantam minnim 6 luni active. Comisionul acopera traduceri, inregistrare sau transfer Gewerbe, inregistrare domiciliu la familie, contract de munca cu familia.

Cerinte

Cerinte: - limba germana mediu-conversational. - experienta in ingrijire persoane (poate fi si in familie) sau studii in domeniul ingrijire. - rabdare si umanitate. - pricepere in treburi casnice. Acte necesare: - cazier judiciar nu mai vechi de 3 luni la momentul incheierii contactului (daca aveti Gewerbe activ putem renunta la cazier si ne trimiteti e-cardul scanat sau Gewerbe Anmeldung scanat). - act identitate (C.I.) scanat color. - C.V. complet (mentionati toate experientele in munca). - fotografie. - diplome , calificari, recomandari scanate (dupa caz).

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja