Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Firma austriaca Pflege 24 selecteza urgent doamna nefumatoare pentru menaj si insotire batrani. Se lucreaza program 8 ore pe zi, se lucreaza 6 zile din 7 sau 7 zile din 7 (posibil sa se lucreze la mai multe familii), cazare asigurata (dormitor propriu, baie bucatarie comuna cu o alta doamna), plata 40 euro pe zi, asigurari platite pana in 200 euro pe luna, un drum se deconteaza, comision 300 euro pe an si pot fi platiti din primul salariu. Contract pe termen nelimitat, schimb la cerere nu mai repede de 6 saptamani, se lucreaza cu Gewerbe-echivalent PFA. Responsabilitati: menaj, gatit, cumparaturi, supraveghere batrani, insotiere batrani, ajujatat batrani, companie batrani.

Cerinte

Limba germana conversational. Atitudine pozitiv, energica, prietenoasa, priceputa intreburi casnice. Acte necesare: -carte de identitate scanata, -e-card pentru cine are Gewerbe, -cazier judiciar daca nu aveti Gewerbe activ(nu mai vechi de 3 luni in momentul semnarii contractului de munca), -adeverinta medicala clinic sanatos (daca nu aveti Gewerbe), -C.V. cu fotografie actele pot fi trimise pe adresa de mail afisata pe sitte.

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

2 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja