Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Partenerul nostru este un concern medical din Germania cu peste 50 de clinici si spitale private pe tot teritoriul Germaniei. Informatii legate de societatea noastra: Societatea noastra se ocupa cu recrutarea si plasarea fortei de munca in strainatate , din 2010 in special in Germania , Marea Britanie, Irlanda, Suedia, Norvegia si Arabia Saudita. - nu percepem taxe de recrutare si mediere din partea candidatilor; - oferim cursuri lingvistice gratuite in Germania, pana la nivelul B2; - oferim cazare si mesele gratuit pe perioada derularii cursurilor; - decontam cheltuielile cu transportul; - facem tot posibilul astfel incat sa identificam si sa satisfacem cat mai bine cerintele candidatilor si ale spitalelor partenere; - oferim consultanta gratuita pe tot parcursul procesului de recrutare si plasare; - suntem alaturi de candidatii nostri in organizarea aranjamentelor de calatorie si a interviului; - ajutam candidatii in obtinerea autorizatiilor si documentelor pentru inceperea lucrului; - costurile legate de transport, cazare la interviul din Germania sunt suportate de angajator.

Cerinte

Medici Specialisti Limba germana la nivel A2 In prezent avem disponibile locuri pentru medici in urmatoarele specialitati: medicina de familie, ORL, dermatologie, neurologie, pediatrie, oftalmologie, ginecologie, cardiologie, chirurgie, endocrinologie,psihiatrie dar si alte specialitati intr-un Medical Treatment Center din regiunea Anhalt. MTC solicita candidati cu un nivel A2 de limba germana asigurand cursurile candidatilor pana la un nivel B2.

20 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja