Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Prompt Service Clima SRL este o societate ce activeaza de peste 20 ani in domeniile: climatizare, ventilatie, incalzire, instalatii sanitare si electrice. Candidatul ideal este o persoana tanara, dinamica, avand dorinta de a se dezvolta in cadrul unei firme in crestere. RESPONSABILITATI / BENEFICII: - administrarea si confirmarea comenzilor plasate in cadrul magazinului online; - comunicarea cu clientii magazinului online; - gestionarea comenzilor electronice si telefonice; - pregateste produsele pentru livrare catre clienti (impachetarea coletelor, generare de note AWB, curierat); - prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei; - obtinerea informatiilor de specialitate; - completarea formularelor necesare firmei (servicii, certificate garantie, programari, etc.); - introducerea si editarea informatiilor in baza de date a companiei (magazin online); - folosirea diferite motoare de cautare online, tinerea evidentei a mai multor conturi ale firmei pe diferite site-uri, comparatoare, etc.

Cerinte

- Experienta pe o pozitie similara constituie un avantaj; - Bune abilitati de operare calculator (suite office: Microsoft, Libre, OpenOffice); - Cunostinte in HTML, PHP, CSS, SQL, Adobe Photoshop, constituie un avantaj; - Acuratete la preluarea si verificarea datelor; - Abilitati de organizare a timpului si de prioritizare; - Cunostinte sisteme de operare; - Spirit organizatoric, responsabil, atent; - Priceput in relatiile cu publicul, o buna comunicare.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja