Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

Descrierea postului: Asamblarea si testarea produselor; pregatire,vopsire sau tampografiere parti componente ale produselor, conform specificatiilor. Responsabilitati: Isi insuseste si aplica procesele fluxului de productie in conformitate cu procedurile de lucru, prin utilizarea adecvata a echipamentelor; Pregateste componentele ce urmeaza a fi asamblate in conformitate cu instructiunile de lucru si comanda de productie; Identifica produsele finite necorespunzatoare; Prepara vopseaua in conformitate cu instructiunile din fisa tehnica (dozeaza si amesteca baza, intaritorul si diluantul) pentru procesul de vopsire si tampografiere; Pregateste suprafetele componentelor pentru vopsire si tampografiere; Realizeaza vopsirea sau tampografierea componentelor (suprafete interioare/exterioare); Aplica manual, prin pulverizare, stratul final de vopsea astfel incat grosimea acestuia sa fie constanta si sa respecte marimile (micronii) cerute de procedura si acoperirea omogena; Aplica automatizat (utilizand masina de tampografiere) marcajele necesare in conformitate cu modelul cerut astfel incat acestea sa fie vizibile si corect orientate; Realizează vopsirea sau tampografierea componentelor conform planului de productie.

Cerinte

Candidatul ideal Absolvent studii medii; Experienta anterioara in domeniu; Cunostinte Asamblare/Montaj – experienta in mediul de productie constituie avantaj.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja
Festivalul economiei germane