Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

Nivel de studii: Scoala profesionala Permis de conducere: categoria B Experienta: ideal minim 2 ani in post similar, dar se accepta si incepatori ATRIBUTII: • Asigură soluţionarea rapidă şi corespunzătoare a problmelor de ordin tehnic • Verificarea stării generale a automobilelor clienţilor şi stabilirea de recomandări pentru defecţiunile care nu se pot remedia prin intermediul lucrărilor solicitate • Evită reluarea reparaţiilor şi stagnarea în service prin intermediu diagnosticării consecvente şi corecte • Efectuarea unor lucrări rapide şi în conformitate cu cerinţele de vopsire a automobilelor şi a pieselor de schimb, conform contractului pentru lucrări.  Verificarea stării generale a automobilului clienţilor şi determinarea şi documentarea defecţiunilor care nu au fost remediate în cadrul actualului contract de lucru.  Observarea calităţii produsului şi raportarea cazurilor de daune, conform normelor  Amestecarea şi prepararea corespunzătoare a vopselelor conform reţetei precum şi crearea sau ajustarea culorilor conform instrucţiunilor.  Capacitatea de a evalua deteriorările de vopsea conform cerinţelor Audi AG şi regulilor tehnice.  Utilizarea şi aplicarea corespunzătoare a materialelor necesare în cadrul procesului de pregătire a  vopselei, de la etanşare până la vopsirea completă.  Toate sarcinile individuale trebuie executate complet, la termen şi în mod profesional, conform comenzii.  Efectuarea testelor de vopsea şi stabilirea şi utilizarea procedeelor adecvate în cazul comenzilor speciale (de ex. automobile de epocă sau automobile străine).  Consiliere specializată, aplicarea măsurilor adecvate pentru remedierea defecţiunilor apărute în urma unui accident şi îndeplinirea dorinţelor clienţilor, cum ar fi de ex. vopsirea specială şi cea perlată.  Manevrare, utilizare şi întreţinere profesională şi pe propria răspundere a uneltelor, materialelor auxiliare instrumentelor. Utilizarea tuturor sistemelor şi materialelor auxiliare disponibile.Verificarea îndeplinirii contractului şi a calităţii lucrării dorite.  Îi oferă maistrului de vopsitorie recomandări privind îmbunătăţirea calităţii în cadrul domeniului său de sarcini  Participă, conform proiectului de calificare al atelierului de vopsitorie la măsurile de formare profesională.

Cerinte

RESPONSABILITATI:  Raspunde de desfasurarea eficienta a tuturor reaparatiilor în care a fost implicat  respectarea cu strictete a programului de lucru al departamentului  sa participe la sedintele companiei ori de cate ori este convocat  sa raporteze superiorului orice situatie sau fapt care poate aduce pagube companiei sau imaginii companiei  sa prezinte compania intr-o maniera corespunzatoare prin tinuta si conduita ireprosabila  sa aduca la cunostinta sefului ierarhic a oricaror probleme sau sesizari din partea clientilor  raspunde material si penal pentru necompletarea corecta si exacta a actelor cu regim special  ia decizii privitoare la tehnica si etapele de reparatie  propune masuri de eficientizare a activitatii si eliminarea timpilor morti  se ingrijeste ca prin executarea ordonata a tuturor comenzilor de reparatie sa contribuie la multumirea clientului  utilizeaza echipamentele, materialele si consumabilele specifice puse la dispozitie de firma  sa respecte toate regulile inscrise in prezenta fisa a postului  sa respecte disciplina in munca si disciplina ierarhica  sa anunte din timp a seful ierarhic despre eventualele probleme personale care ar putea impiedica buna desfasurare a activitatii  sa aplice corect normele de protectia muncii  sa-si insuseasca cu constiinciozitate instructajele periodice privind normele de protectia muncii  sa participe activ la formarea profesionala, avand obligatia de a urma cursurile la care este trimis de catre societate  sa prezinte rigurozitate si competenta in rezolvarea sarcinilor de serviciu  sa-si actualizeze in permanenta cunostintele pentru a fi in conformitate cu regulamentele legislatiei in vigoare  orice tip de afacere desfasurata in incinta companiei este interzisa sau pretinderea de la client de foloase necuvenite pentru serviciul prestat  sa respecte regulamentul de ordine interioara  sa respecte prevederile contractului colectiv de munca  sa pastreze confidentialitatea informatiilor, datelor si documentelor cu care a luat contact direct sau indirect  sa respecte confidentialitatea salariilor  sa arate solicitudine fata de cererile conducerii referitor la situatii specifice  sa nu introduca, sau sa consume bauturi alcoolice la locul de munca  sa nu vina in contact direct cu clientii  sa respecte liniile directoare privitoare la reciclarea materialelor si a protectiei mediului  manevrarea masinilor in incinta AUTOWORLD se face de catre persoanele autorizate si cele imputernicite de şeful de atelier  sa asigure pastrarea curateniei si integritatea bunurilor din masina in lucru

3 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai