Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Vopsitor in camp electrostatic , Franta(Sable sur Sarthre) Nr pozitii: 2 Data incepere : 23.06.2014 Profil candidat: Studii:Scoala profesională (diploma calificare in domeniu) Limba straina:Franceză: conversational -experienta in domeniu 3-5 ani -cunoasterea limbii franceze la nivel conversational -cunoasterea utilizarii pistolului electrostatic in vederea aplicarii vopselei pe piese sau masini -cunoasterea utilizarii calculatorului Oferta: Salariul: 1400-1500 Euro Perioada contractuala initiala: 3 luni, cu posibilitate de prelungire Transport/Cazare – asigurate Program de lucru: 8 ore/zi, 36 ore/saptamana Responsabilitati : • Vopsire caroserii si componente de caroserie utilaje agricole • aplicarea tratamentelor speciale pe suprafetele ce urmeaza sa fie vopsite • aplicarea straturilor de baza (chit, fond, vopsea) si a stratului final • demontarea partilor care nu se vopsesc si acoperirea partilor nedemontabile • alegerea materialelor si stabilirea metodei de vopsire • omogenizarea, combinarea si diluarea materialelor • verificarea suprafetelor vopsite • efectuarea lucrarilor de retusare a suprafetelor vopsite • utilizarea pistolului electrostatic • alte unelte utilizate: maşini de lustruit, pensule, pistoale de vopsit, cutite, foarfeci, spacluri, rajchete, perii de sarma etc. • respectarea normelor de manipulare a produselor periculoase

Cerinte

2 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja