Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Denumire pozitie: Vopsitor naval Durata misiunii pana in Decembrie cu posibilitate de prelungire in 2016 Descriere profil: O societate de munca temporara din Franta, cu o cifra de afaceri de 14 milioane EUR in 2014 cauta pentru unul dintre clientii lor din Bretagne vopsitori navali. Candidatii ideali sunt cei care au mai lucrat in strainatate, cu experienta in industria navala. Unul dintre cei 4 candidati care vor forma echipa de vopsitori trebuie sa detina permis de conducere categoria B si sa fie dispus sa calatoreasca cu masina personala. De asemenea, unul din cei 4 membrii ai echipei trebuie sa vorbeasca limba franceza la nivel conversational. Conditii salariale: 11 EUR net pe ora. Salariul net variaza de la 1628 eur la 1762 net, calculat la 37 de ore pe saptamana. Exista posibilitatea de a efectua ore suplimentare; orele suplimentare se vor plati in plus conform legislatiei franceze. Experienta necesara: Experienta de minim 2 ani in domeniu. Responsabilitati: - aplicarea tratamentelor speciale pe suprafetele ce urmeaza sa fie vopsite; - demontarea partilor care nu se vopsesc si acoperirea partilor nedemontabile; - pregatirea materialelor de vopsire; - efectuarea lucrarilor de sablare, vopsire si de retusuri; - aplicarea tratamentelor specifice pentru coacerea (uscarea) mai rapida a materialelor de vopsire sau imbunatatirea calitatii stratului final; - capacitatea de a identifica suprafetele, zonele ce trebuie retusate, de a alege metoda eficienta si de a actiona cu rapiditate pentru eliminarea defectelor; - actioneaza cu precizie, indemanare si corectitudine la prepararea materialelor si la aplicarea acestora pe diferite suprafete sau zone; Educatie: liceu/scoala profesionala. Competente specifice: Permis de conducere (Cat B). Alte informatii: Program de munca: Luni – Vineri. Cazarea este asigurată de către angajator cu o participare forfetara a angajatului de 80 de EUR pe luna. Posibiliatatea de a efectua ore suplimentare. Acestea se platesc ( primele 8 ore 125%, restul cu 150%) Clientul asigura si echipamentul de protectie. Fara comision.

Cerinte

- Cunoștințe de limba franceza la nivel conversațional pentru unul din membrii echipei. - Experienta in domeniu minim 2 ani. - Deținerea unui permis de conducere cat. B si masina personala pentru unul dintre membrii echipei. - Abilitatea de a lucra independent si in echipa. - Abilitati de lucru manual, conditie fizica, stabilitate, auto-disciplina, o vedere si un auz bun. - Abilitatea de a lucra la inaltime : se vor sabla/vopsi peretii exteriori ai unei nave care are o inaltime de 25 metri.

4 pozitii disponibile 10 persoane au aplicat deja