Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Firma Medipe Sp. z o.o. specializată în angajarea de personal medical și de îngrijire pentru muncă în Germania angajează: Îngrijitoare Varstnica Waiblingen 02.03 pentru două luni Beneficii: 1. NU PERCEPEM COMISIOANE !!! 2. Contract legal 3. Salariu atractiv și posibilitatea de a obține prime atractive pentru: a. munca în timpul sărbătorilor b. recomandarea unei îngrijitoare c. recomandarea unei familii 4. Asigurare socială şi medicală 5. Cazare şi masă asigurată 6. Decontarea cheltuielilor cu deplasarea Căutăm ingrijitoare pentru o doamnă de 91 de ani , 163 cm și 58kg.Doamna suferă de afecțiuni specifice vârstei , insufieciență cardiacă , hipertensiune, astm , osteoporoză , incontinență , început de demență, diabet și alergii.De 2 ori pe zi vine serviciul medical.Are usoare probleme cu comunicarea , îm schimb nu are probleme cu orientarea .Se deplasează cu ajutorul altei persoane sau cu cadru rolator. În sarcinile îngrijitoarei în afară de îngrijirea cu toată inima a pacientei intra: Ajutorul pacientei în timpul dusului și igienei corporale,.Curățenia în casă , pregătirea meselor , spălatul hainelor si călcatul acestora. Ajutorul pacientei la îmbrăcat , dezbrăcat , acompaniamentul la medic , plimbări , organizarea timpului liber pentru pacientă. Doamna stă singură la casă.Pentru îngrijitoare disponibilă cameră separată complet echipată cu acces la internet. Salariu 1180 € Persoanele interesate sunt rugate să se contacteze prin e-mail pe numărul de telefon , pe skype:medipe.romania sau messenger ID:mediperomania;Facebook

Cerinte

Cerinţe: 1. Limba germană la nivel avansat (Obligatoriu) 2. Experienţă îngrijire persoane vârstnice 3. Persoană înţelegătoare, răbdătoare şi prietenoasă 4. Apt de muncă

1 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja