Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Publicarea informațiilor pe internet este foarte importantă, de aceea, avem mare grijă de conținutul site-urilor pe care le administrăm. Suntem în căutarea unui Web Content Editor, part time, pentru echipa noastră, iar acela poți fi chiar tu ! Candidat ideal Ești pasionat(ă) de redactare, ești student(ă) la Jurnalism sau Publicitate și îți dorești un venit suplimentar și program flexibil pentru a putea îmbina munca cu facultatea? Însă, chiar dacă nu te regăsești printre toate cele enumerate, vrem să aplici pentru a putea să ne cunoaștem! Responsabilități - concepție de texte pentru site-uri, prezentări de firme, produse și servicii, publicarea informațiilor - pregătire imagini pentru materialele redactate și actualizare de articole deja existente - documentare în scopul completării informațiilor, folosind resurse online - verificarea materialelor redactate pentru a te asigura că sunt clar scrise și logic structurate Beneficii - program part time, orar flexibil (4h / zi) - fructe, apă și cafea la birou - remunerație format din salariu și bonuri de masă Te VREM în echipa noastră! Aplică ACUM!

Cerinte

Cerințe Dacă îți dorești să aplici înseamnă că: - ești creativ(ă) și atent(ă) la detalii, ai bune cunoștințe de operare PC: redactare texte și prelucrare foto de baza (ex: redimensionare de poze) - ești o persoană organizată, orientată spre învățare și ai simț estetic privind așezarea în pagină - ai capacitatea de a redacta texte clare și corecte gramatical - ai un avantaj prin cunoștințele de baza HTML

1 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja