Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Angajam tester aplicatii Web (nivel mediu de experienta sau avansat) pentru domeniul telecomunicatii. RESPONSABILITATI: • Definire test case-uri si test set-uri conform cu strategia de testare; • Executie teste si raportarea rezultatelor in utilitarul de management al testarii; • Documentarea si raportarea defectelor in utilitarul de management al defectelor. Participarea cu informatii de reproducere a defectelor in vederea remedierii defectelor; • Lucrul cu sisteme software de clasa Enterprise si in echipe mixte la diverse activitati si tipuri de testare • Testare aplicatii WEB o respectarea cerintelor clientului, o functionalitatea si usabilitatea produsului final, o viteza de incarcare si compatibilitatea cu diverse browsere, device-uri.

Cerinte

• Absolvent facultate de profil (calculatoare, automatizari, electronica) sau experinta echivalenta • Experienta anterioara in domeniul testarii aplicatiilor Web (min 3 ani) • Experienta in lucrul cu sistemele de gestiune a bazelor de date relationale: Oracle PL/SQL, MS SQL Server constituie un avantaj. Experienta de baza in lucrul cu SQL generic este necesara; • Cunostinte UNIX/LINUX; • Cunostinte basic HTML; • Experienta in lucrul cu application servers (WebLogic, Apache, JBOSS, Oracle AS) reprezinta un avantaj; • Experienta anterioara cu tool-uri de testare prezinta un avantaj (preferabil HP Quality Center / ALM) • Cunoasterea de standarde si best practice-uri software testing sau certificare ISTQB constituie un avantaj; OFERIM: Mediu de lucru profesionist, oportunitati de dezvoltare personala si profesionala, lucru bazat pe bune practici si standarde internationale, posibilitati de afirmare profesionala, pachet adecvat

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja