Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- Design, implementare si intretinere website corporate; - Creatie grafica si DTP; - Prelucrare imagine si vectorizare; - Programare Web; - Gestionarea şi dezvoltarea siteurilor Projects Abroad (aproximativ 30), folosind PHP, OOP, HTML, XML, CSS, JavaScript şi Ajax. - Dezvoltarea şi îmbunătăţirea diverselor module folosite de site-uri (ştiri, galerii foto şi video, experienţe voluntari, detecţie GeoIP, etc).

Cerinte

- cunostinte avansate operare pachet Office (formule, pivoti, cuburi, grafice, etc); - cunostinte HTML/CSS, CMS - cunostinte Adobe Photoshop si Corel Draw; - experienta in realizare materiale web; - experienta layout design pentru materiale tiparite (brosuri, afise, flyere, etc); - optimizare SEO, SEM si SEA pentru site urile firmei; - organizare si optimizare campanii de publicitate pe internet si in Google AdWords; - cunoașterea limbajului web (HTML, Java, PHP, ASP etc.) s™i staƒpanirea tehnicilor s™i instrumentelor de comunicare media sunt esent›iale; - analiza si reporting pe baza Google Analytics pentru site urile firmei - optimizare site uri firma prin analiza WebmasterTools; - optimizeaza ergonomia și navigarea utilizatorilor pe siteurile firmei; - selecteaza furnizorii de comunicare media si dezvolta relatia cu acestia; - redacteaza si integreaza cont›inutul pe site urile companiei si pe net; - valideaza proiectele de comunicare s™i integreaza modificaƒrilor recomandate de caƒtre departamentele în cauză; - configureaza instrumente de raportare, le analizeaza în mod regulat și propune planuri de acțiune in functie de acestea; - configureaza funcționalitatea de e-commerce și conduce eficiența economică a acesteia; - creare si dezvoltare aplicatii WEB complete, de tip e-commerce (B2C / B2B) - optional; - abilitati de organizare a activitatii cu respectarea deadline-urilor si multitasking; - disponibilitate pentru cautarea si descoperirea de noi solutii pentru activitatea curenta; - inventivitate, creativitate, initiativa, simt artistic dezvoltat; - atentie deosebita la detalii, organizare; - abilitati de comunicare, spirit de echipa; - contribuie la definirea planului de marketing și punerea în aplicare operațională a acestuia; Beneficii Oferite - colaborare cu o echipa profesionista; - conditii de lucru avantajoase; - mediu de lucru placut; - posibilitati de dezvoltare;

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja