Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Firma Medipe Sp. z o.o. specializată în angajarea de personal medical și de îngrijire pentru muncă în Germania angajează: Îngrijitoare vârstnică, Wingerode , pentru 30.08 Beneficii: 1. Contract legal de muncă 2. Salariu atractiv 3. Asigurare socială şi medicală 4. Cazare şi masă asigurată la domiciliul pacientului. 5. Decontarea cheltuielilor cu deplasarea 6. NU PERCEPEM COMISIOANE!!! Căută îngrijitoare pentru doamnă de 91 de ani ,greutate: 80kg Are grad de boală 2. Suferă de afecțiuni specifice vârstei , insuficiență cardiacă și osteoartrita la genunchi, are pareză pe partea stângă și incontinență în urma atacului cerebral suferit. Are probleme cu auzul și vederea.În acest moment se alfă în reabilitare pentru pareza motorie, ajută la transferul din pat în scaunul cu rotile.Are nevoie de ajutor la îmbrăcat , dezbrăcat , igiena corporală și baie.Deasemene are nevoie de ajutor în timpul mâncatului.Pentru baie și duș este disponibil un scaun special.Are nevoie de ajutor noaptea pentru a merge la toaletă. La nevoie va veni odată pe zi Pflegedienst pentru ajutor. Doamna stă singură la casă multifamilială , pentru îmgrijitoare este disponibilă o cameră complet echipată și cu baie separată. În sarcinile îngrijitoarei intră: pregătirea meselor , curățenia în casă și menținerea casei în curățenie și igienă, spălatul hainelor și călcatul acestora, gătitul măncării și spălarea vaselor,facerea cumpărăturilor. Ajutarea pacientei în timpul mâncatului, îmbrăcatul , dezbrăcatul, spălatul și igiena corporală a pacientei, igiena orală a pacientei, schimbarea scutecelor.

Cerinte

Cerinţe: 1. Limba germană la nivel avansat (Obligatoriu) 2. Experienţă îngrijire persoane vârstnice 3. Persoană înţelegătoare, răbdătoare şi prietenoasă 4. Apt de muncă

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai