Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Programul work and study din Canada se desfasoara pe partea engleza, in Vancouver, Toronto si are o durata de minim 1 an, maxim 2 cu urmatoarea structura: 6 luni cursuri de specializare in Vancouver, Toronto +6 luni de munca remunerata in companiile canadiene; o structura similara are si al doilea an de program. Programul incepe in: 5 iunie 2014, 15 iulie 2014, 1 octombrie 2014. Dosarele se depun pana in 30 aprilie 2014. Avantajele programului: • minim 400 maxim 1200 de ore de curs • minim 400 maxim 1200 ore de practica/salariu de minim 9 max 14$cad/ora, se lucreaza minim 30-45ore/saptamana,salariu este de 1200-1800$can/luna • masa cazarea aranjate de angajator pe durata celor 6 luni de munca doar pt industria hoteliera • un job garantat intr-o companie canadiana in functie de specializare pe perioada celor 6 sau 12 luni de stagiu/practica . • o viza legala sw1 de studiu si munca pe un an sau doi cu multiple intrari si iesiri • 1 saptamani de vacanta la fiecare 12 saptamani de curs • Obtinerea diplomei internationale de calificare in munca in Marketing, ,Industria hoteliera • cursuri de specializare (Marketing, management, IT, Contabilitate, Drept Comercial, managment hotelier, etc.) • (punctajul de emigrare creste cu 25 de puncte daca ati urmat programul Work and Study). Costuri : Taxele percepute de colegiile din Canada variaza in functie de colegiu si specializare si sunt de la 5041$cad/an pana la 8000$cad /an. Taxele includ: taxa de inregistrare la colegiu, scolarizarea, materilalul didactic, plasamentul la locul de munca oferit de colegiul din Canada, diploma de absolvire. Taxele catre colegiu se achita in rate.

Cerinte

- Minim liceul absolvit - Un nivel intermediar spre avansat de limba engleza - Varsta intre 20-35 ani. - Disponibilitate de a incepe programul in 5 iunie 2014, 15 iulie 2014 sau 1 octombrie 2014.

30 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja