Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Programul Work and Travel Franta se desfasoara pe o durata de aproximativ 6 luni (iunie-noiembrie). Acest program se adreseaza tuturor studentilor sau tinerilor cu varsta de pana la 26 de ani si este creat special pentru cei care doresc sa faca practica platita si sa viziteze Franta. El va permite sa lucrati in Franta pe posturi in domeniul hospitality : bar, restaurant, hotel si nu numai. Acte necesare la inscriere: -copie buletin, -poza tip buletin, -adeverinta de student (daca este cazul), -CV in format electronic, redactat in limba franceza care sa contina 2 poze : una tip buletin si una cu dvs. in intregime.

Cerinte

Conditii de eligibilitate: -cunoasterea limbii franceze la nivel conversational spre avansat -este necesara o experienta de minim 2/3 luni -statutul de student in Romania (inclusiv student la master), sau tineri pana la 26 de ani. Conditii de plasament: -salariul 400-600 de euro /luna, -cazarea gratuita , asigurata de angajator, -program 8 ore/zi, 5 zile/saptamana. * Plasamentul se ofera in functie de experienta si de nivelul limbii franceze

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Facultate in curs

Limbi straine necesare Franceza

20 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja