Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Suplimentam echipa de constructii din Franta cu inca 2 candidati pentru posturile de rigipsar si zidar. Persoanele potrivite au experienta in Franta pe renovari si constructii noi si sunt disponibile pentru plecare la inceputul lunii mai. Beneficii salarizare bruta de 1600 euro/persoana/luna; cazare gratuita pe toata durata misiunii; transport decontat la inceput si la sfarsit de misiune; posibilitate de prelungire a contractului pe termen nelimintat.

Cerinte

Persoanele selectate trebuie sa faca: lucrari de rigips in cladiri noi si vechi/renovari dupa plan: montaj structura metalica pentru rigips montaj placi de rigips, dublare coli de rigips cu izolatie realizarea de tavane false, pereti, casetari, compartimentari pe structuri metalice cu 1 sau 2 pereti izolatii traditionale cu vata de sticla, cu vata bazaltica; sa traga banda si sa realizeze imbinarea dintre placa si perete sau tavan si perete intr-un mod profesionist; corectarea eventualelor denivelari; sa stie sa dea cu glet si sa zugraveasca; sa aiba conditie fizica pentru a putea cara materiale atunci cand e nevoie; sa fie apt pentru lucrul la inaltime pentru ca trebuie sa lucreze si pe schela sau scara; daca stie sa puna gresie si faianta e un avantaj. sa stie sa citeasca planuri, sa stie sa utilizeze sculele necesare (echer, nivel, bormasina, etc.); sa stie sa citeasca cotele, sa dea nivelul, sa traseze si sa taie. Pentru lucrarile de zidarie: sa stie sa faca cofraje pentru fundatii; sa faca un perete corect si drept; a stie sa foloseasca echerul si ata de trasat; sa cunoasca tehnicile de zidarie si tencuiala; trebuie sa stie sa faca cimentul, sa foloseasca sculele necesare (betoniera, echer, nivela, ata de trasat, etc.)

2 pozitii disponibile 12 persoane au aplicat deja