Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Zidari si muncitori in constructii in UK Descriere job: Recrutam pentru partenerul nostru din Marea Britanie – firma din top 3 firme constructii civile din UK care opereaza in peste 400 de santiere din întreaga Anglie, în Scostia si în Tara Galilor. In acest moment sunt 100 pozitii disponivile pentru zidari si muncitori in constructii in 2 din locatiile companiei, o locatie la 50 km de Londra si o loxatie in Sussex, in partea de sud-est a Angliei. Exista mai multe posibilitati de a lucra pentru partenerul nostru: 1. • Suntesti cetatean al Uniunii Europene lucrati deja in Marea Britanie ca zidar calificat si destineti deja un card CSCS . Testarea la fasta locului va fi aranjata în termen de 2 zile în regiunea preferata si putesti începe imediat lucrul dupa trecerea cu succes a interviului si la finalizarea documentastiei . 2. • lucrati în afara ststarii de origine , în cadrul Uniunii Europene sau la nivel international (deci aveti experienta internationala!) , dar doriti ssta veniti în Marea Britanie pentru a lucra . Va trebui ssta treceti un test CSCS in termen de 2 zile lucrstatoare de la sosire , pentru a putea lucra legal in UK in domeniul constructiilor . Cazare in apropiere de locul de muncsta poate fi aranjata în cele mai multe cazuri, dar nu este garantatsta. 3. • lucrati în tara dumneavoastrsta de origine ROMANIA, nu aveti o experienststa internastionalsta, dar aveti mai mulsti ani de experienststa în stara dumneavoastrsta de origine . Aici vesti avea nevoie de a dovedi experienta in constructii si referintele vor fi necesare . Va trebui ssta treceti un test CSCS termen de 2 zile lucrstatoare de la sosire , în scopul de a lucra legal in UK in fomeniul constructiilor . Prioritate la Cazare se va acorda acestui grup de oameni. Pe perioada sustinerii testului CSCS veti avea cazare asigurata. Ce este cardul CSCS? CSCS - Construction Skills Certificate Scheme este un test pe care companiile de constructii din UK il cer PENTRU A LUCRA IN CONSTRUCTII IN UK. Conform legislatiei din UK si a normelor de protectie a muncii, nimeni nu are voie sa munceasca pe un santier de constructii fara sa fie detinatorul unui Card CSCS. Cardul CSCS certifica faptul ca ati trecut Testul de Sanatate si Siguranta (Health and Safety Test) si sunteti apt sa munciti in constructii pentru ca sunteti instruit in normele de sanatate si siguranta de pe santier. Inscrierea pentru testare se poate face si online, dar testarea efectiva se face in UK, intr-una din locatiile acreditate pentru a sustine aceste testari. Testul costa 17,5 lire sterline, iar eliberarea cardului CSCS costa 20 lire sterline. Costurile de testare si eliberare a cardului sunt suportate de catre fiecare candidat in parte. Ce intrebari vor fi puse in timpul testului? • ce faci in caz de incendiu • ce faci daca colegul tau de munca are un accident • cum raportezi accidente • ce semnalizari/semne se folosesc pe santier si ce inseamna • cum folosesti echipamentele de protectie OFERTA: Minim 39 ore / saptamana , chiar si în perioada zilelor scurte din noiembrie pânsta în martie. În mod normal, orele suplimentare sunt platite la raa fixata .in perioada de vara se lucraaza normal 10 ore/zi cu posibilitatea de ore suplimentare sâmbsata . Rata de remunerare este de £ 15 brut/ora. Bazat pe 45 de ore pe saptamâna , timp de 48 de saptamâni pe an = £ 32,400. Fiecare lucrator trebuie ssta aiba , în medie, 2.000 de lire sterline salariu net lunar! Vor avea prioritate candidatii care au deja obtinut CSCS card si candidatii care cunosc la nivel mediu limba engleza. Cazare: Se ofera consultanta gratuita de catre angajator in gasirea unei locatii de inchiriat. Chiria lunara este platita de catre ANGAJAT ! In medie, costul unei camere + acces la bucatarie. Este de £ 100 pe sstaptstamânsta.

Cerinte

RESPONSABILITATI ŞI SARCINI SPECIFICE POSTULUI: 1. Rstaspunde de organizarea şi desfstaşurarea activitstaţii la locul de muncsta repartizat în cadrul punctului de lucru. 2 .Munca implica zidarii din material de constructii, tencuirea si gletuirea peretilor si tavanelor din orice material de constructii. Executarea de tencuieli si placari pe fatade la constructii de orice fel. Finisarea elementelor de constructii. 3. Printre atribuţiile postului se numara: a) sa zideasca pereti din material de constructii; b) sa pregateasca suprafetele de tencuit; c) sa pregateasca si sa aseze intr-un loc accesibil materialele de constructii pentru o mai buna desfasurare a procesului de activitate; d) sa amestece mortarul; e) sa faca lucrari de tencuiala decorativa; f) sa-si faca curatenie la locul de munca 4. Ajusteaza, asambleaza imbina, finiseaza, incadreaza usi, ferestre, pereti despartitori in interiorul constructiei; 5. Munca se desfasoara în interiorul si exteriorulcladirilor si caselor/ 6. Executa lucrari de zidarie , construind sau reparand, folosind caramizi, pietre sau materiale similare dupa anumite reguli, folosind lianti pentru fixarea acestora; muncitori in constructii / Ajutor de zidar: 1) sa furnizeze zidarilor materialele de constructii (caramizi, pietris, etc) de care au nevoie; 2) sa asigure aprovizionarea constanta cu mortar; 3) indeparteaza excesul de mortar, utilizand mistria; 4) finiseaza mortarul dintre caramizi 5) asigura curatenia la locul de munca, dupa finalizarea lucrarii Conditii obligatorii : - CV in limba engleza / - referinte de la angajatori anteriori sau orice alta dovada care sa ateste ca ati mai lucrat in constructii - cunostinte limba engleza la nivel conversational - se sustine un interviu telefonic / Skype cu angajatorul Vor avea prioritate candidatii care au deja obtinut CSCS card si candidatii care cunosc la nivel mediu limba engleza.

100 pozitii disponibile 104 persoane au aplicat deja