Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Engel Daheim Loc de muncă în străinătate Data plecării: 30.04.2015 Suntem în căutarea unei îngrijitoare pentru doamna Karoline (73 de ani, 65kg, 163 cm,gradul al III-lea de invaliditate). Se mișcă cu ajutorul plimbătorului, îi trebuie ajutor la ridicare. Acesta este după un accident vascular cerebral. Responsabilități: Responsabilitățile principale sunt legate în primul rând de activități de igienă, schimbarea scutecelor-chiloților, îmbrăcare, dezbrăcare. În plus, gătirea meselor sau ajutor în consumarea lor, spălare, călcare, cumpărături sau curățenie în casă. De asemenea îngrijitoarea o va duce cu mașina pe bătrânică. Cerințe: Engel Daheim Loc de muncă în străinătate Data plecării: 30.04.2015 Suntem în căutarea unei îngrijitoare pentru doamna Karoline (73 de ani, 65kg, 163 cm,gradul al III-lea de invaliditate). Se mișcă cu ajutorul plimbătorului, îi trebuie ajutor la ridicare. Acesta este după un accident vascular cerebral. Responsabilități: Responsabilitățile principale sunt legate în primul rând de activități de igienă, schimbarea scutecelor-chiloților, îmbrăcare, dezbrăcare. În plus, gătirea meselor sau ajutor în consumarea lor, spălare, călcare, cumpărături sau curățenie în casă. De asemenea îngrijitoarea o va duce cu mașina pe bătrânică. Oferim: - asigurare - muncă legală și sigură - salariu atractiv - lucru adaptat la predispozițiile și așteptările candidaților - garantăm cazare și mâncare - acoperirea costurilor de călătorie în ambele părți - oferim coordinator și sprijinirea echipei noastre Oferim: - asigurare - muncă legală și sigură - salariu atractiv - lucru adaptat la predispozițiile și așteptările candidaților - garantăm cazare și mâncare - acoperirea costurilor de călătorie în ambele părți - oferim coordinator și sprijinirea echipei noastre

Cerinte

De la candidat așteptăm: - comunicativ în limba germană - răbdare și un temperament calm - implicare în muncă, experiență - permis de conducere B activ

10 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja