Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutăm pentru postul de îngrijitoare de persoane vârstnice în Germania . Dacă sții limba germană trimite-ne aplicația. Persoana îngrijită: Doamna Margaret Doamna are diabet, aritmi ale inimii, si hipertensiune arteriala. Doamna trebuie ajutată în activitățile de igienă, ale toaletei, ajutor în îmbrăcare și dezbrăcare. Îngrijitoarea trebuie să o vegheze în timpul nopții. În plus îngrijitoarea trebuie să se ocupe de treburile casei și de pregătirea meselor.

Cerinte

De la candidate așteptăm: - o bună cunoaștere a limbii germane - răbdare și temperament - împlicare și experiență în muncă - permis de conducere activ Oferim: - asigurare - muncă legală și sigură - salariu atractiv - lucru adaptat la predispozițiile și așteptările candidaților - garantăm cazare și mâncare (internet în cameră) - acoperirea costurilor de călătorie în ambele părți - oferim coordinator și sprijinirea echipei noastre ASTEPTĂM CV-URILE DUMNEAVOASTRĂ!

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

Nivel minim de experienta necesara 6 - 12 luni

Limbi straine necesare Germana

10 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja