97950

Ingrijire batrani la Persoana privata

Social Worker - Volunteer at Private person

  • România, Constanța
  • România, Constanța
  • Romania, Constanța
  • Romania, Constanța
Deblocheaza date contact
Traduceri ale CV-ului
80%
  • Ultima actualizare: 16.02.2014
  • Numar referinta: 97950

Experienta

  • iunie 2010 - Prezent

    Ingrijire batrani, Persoana privata

    • Constanța, România
    • Full time
    • Domeniu - Servicii: Au Pair / Babysitter / Ingrijire

    Ca ingrijitor de persoana in varsta de 80 de ani, am avut activitati diverse pentru  a-i asigura confortul. Sarcinile principale erau cele de rutina zilnica: o ajutam sa se spele, cumparam si aveam grija sa-si ia medicamentele prescrise de doctor, supravegheam permanent sa nu se accidenteze din cauza starii de sanatate. Saptamanal sau cand era  nevoie, mergeam la cumparaturi fie singur, fie cu persoana din ingrijire, facand impreuna lista de necesitati. Eu gateam, spalam vasele si hainele si intretineam curatenia in casa. Doresc sa mentionez ca imi place sa ajut oamenii in general si sa fac tot ce-mi sta in putinta pentru a le satisface nevoile si a le usura viata.

Educatie

  • 1976 - 1980

    Liceu / scoala profesionala, Liceul Militar de Marina "Alexandru Ioan Cuza"

    • Constanța, România

Aptitudini

Permis de conducere
  • B

Limbi straine

Engleza
Mediu
Romana
Nativ
80%
  • Last update: 16.02.2014
  • Reference number: 97950

Experience

  • June 2010 - Present

    Social Worker - Volunteer, Private person

    • Constanța, Romania
    • Full time
    • Work domain - Services: Au Pair / Babysitter / Care

    The main duties and powers:   As a caregiver for an 80 year-old person, I have had various
    activities to ensure comfort. The main tasks were the daily routine (ten hours per day): helping 
    with the personal hygiene, making sure the medication prescribed by the doctor is taken 
    properly, shopping for food and other needs weekly or when needed and making the list of 
    necessities together with the person in care. I took care of the cooking, dish and clothes washing 
    and cleaning inside and around the house. 
    At first, my schedule was of 10 hours per day, but since September 2012 I also got a second job, so my work time has been reduced to 6 hours per day, in the same volunteering agreement.
    I want to mention that I like to help people in general and do everything I can to meet their needs and make their life easier.
    
    

Education

  • 1976 - 1980

    Highschool, Military Navy Highschool ”Alexandru Ioan Cuza”

    • Constanța, Romania

Skills

Driving license
  • B

Foreign languages

English
Intermediate
Romanian
Native